Budownictwo

Oferty mieszkań na sprzedaż, czyli zakup własnej nieruchomości

Oferty mieszkań na sprzedaż, czyli zakup własnej nieruchomości

Rynek pierwotny ma do zaoferowania wiele mieszkań, które zlokalizowane są w centrum, na obrzeżach miast, w mniejszych miejscowościach. W ten sposób każda osoba ma możliwość wyboru lokalu, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Przygotowanie się do zakupu mieszkania z rynku pierwotnego musi być starannie przemyślane. Tak, aby dokonując inwestycji nie popełnić żadnego błędu.

Umowa na zakup mieszkania z rynku pierwotnego

Mieszkania na sprzedaż w Lublinie to okazja do tego, aby sprawdzić możliwości i udogodnienia, które jest w stanie zapewnić rynek pierwotny. Takie mieszkania można obejrzeć m.in. na stronie https://wieniawska11.pl/. Z pewnością wiele osób będzie bliżej zainteresowanych takich nowoczesnych lokalów mieszkalnych. Decydując się na zakup, należy zwrócić uwagę na samą umowę. Wśród najważniejszych kwestii, które należy wymienić, jeżeli chodzi o ten dokument, znajdują się:

  • oświadczenie dewelopera, gdzie będzie można znaleźć dokładny numer pozwolenia na budowę;

  • opis stanu prawnego inwestycji;

  • dane stron, które zawierają transakcję, czyli kupującego i dewelopera;

  • cena brutto, która musi być dokładna, uwzględniająca ryczałt lub określoną jasno za jeden metr kwadratowy;

  • standard wykończenia lokalu, który należy sprawdzić przy odbiorze technicznym mieszkania;

  • szczegółowy metraż mieszkania, musi być w tym zawarty metraż poszczególnych pomieszczeń.

Należy również sprawdzić informacje na temat tego, na jakim piętrze znajduje się lokal mieszkalny. Deweloper musi również zawrzeć dane na temat tego, czy do lokalu mieszkalnego przynależą dodatkowe pomieszczenia, np. garaż lub piwnica, komórka lokatorska.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego

Z pewnością zakup nowego mieszkania z dnia na dzień to decyzja, którą często omawia się miesiącami, jak nie latami. Nie każdy bowiem ma tyle pieniędzy, aby do takich inwestycji podejść jak do fanaberii. Decydując się na podjęcie takich poważnych kroków, należy ustalić wysokość dodatkowych kosztów, których w żaden sposób nie będzie można uniknąć przy zakupie mieszkania. Wśród takich kosztów wylicza się taksę notarialną, podatek od czynności cywilno-prawnych, opłaty sądowe. Niekiedy mieszkanie z rynku pierwotnego wymaga konieczności nawiązania współpracy z pośrednikiem od nieruchomości, przez co i jemu trzeba będzie zapłacić dodatkową prowizję. Jeżeli ktoś jednak zgłosi się bezpośrednio do biura dewelopera, będzie mógł odpisać sobie przynajmniej ten jeden koszt. Zaoszczędzone pieniądze będzie można przeznaczyć na inne wydatki, związane np. z zakupem wyposażenia.

Jakie powinno być mieszkanie?

Nie brakuje mieszkań z rynku pierwotnego. Różnią się one metrażem, położeniem, standardem wykończenia.

Analiza takich ofert potrwa sporą ilość czasu, ale można być pewnym tego, że będzie to opłacalny krok. Decydując się na zakup mieszkania, z pewnością trzeba będzie wziąć pod uwagę lokalizację. Może i mieszkania w centrum są droższe, ale przynajmniej wszystko będzie się miało pod ręką. Mowa tutaj o placówkach medycznych, edukacyjnych, miejscach pracy, sklepach, miejscach kulturalnych i rozrywkowych. Mieszkania na obrzeżach nie są złe, ale należy dobrze zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego, jeżeli w pobliżu nie ma jeszcze miejsc ważnych dla mieszkańców. Czy jest szansa, że w przyszłości one powstaną?

Własne mieszkanie dla wielu osób staje się spełnieniem marzeń. Tym bardziej że za sam wynajem płaci się ogromne pieniądze. Lepiej więc zainwestować w coś swojego, co będzie służyło rodzinie przez wiele lat.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij